Stymulatory tkankowe - kwas polimlekowy (Aesthefil)
Stymulatory tkankowe - kwas polimlekowy (Aesthefil)
Kwas polimlekowy to jeden z najskuteczniejszych stymulatorów tkankowych stosowanych w medycynie estetycznej. Jego popularność w ostatnich latach rośnie, dzięki wyjątkowym właściwościom, które pomagają w modelowaniu konturów twarzy, wygładzaniu zmarszczek oraz poprawie jakości skóry. Kwas polimlekowy (PLA) jest biokompatybilnym i biodegradowalnym produktem którego działanie opiera się na kilku kluczowych mechanizmach, które mają na celu poprawę jakości skóry.
Jednym z głównych mechanizmów działania kwasu polimlekowego jest jego zdolność do stymulacji fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Po wprowadzeniu do tkanki, kwas polimlekowy działa jako bodziec, który pobudza fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu. Wzrost poziomu kolagenu prowadzi do poprawy jędrności, elastyczności i struktury skóry, co z kolei skutkuje wygładzeniem zmarszczek oraz ogólną poprawą wyglądu.
Kwas polimlekowy, po wprowadzeniu do tkanek, działa również jako delikatny wypełniacz. Dzięki temu, po jego zastosowaniu widoczny jest efekt liftingu i poprawy konturów twarzy.
Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych – kwas polimlekowy (Aesthefill)
Kwas polimlekowy jest biodegradowalny, co oznacza, że w organizmie ulega stopniowemu rozkładowi na kwas mlekowy, który jest naturalnym składnikiem organizmu. Proces ten odbywa się w ciągu kilku miesięcy. Wraz z biodegradacją kwasu polimlekowego, uwalniane są produkty, które stymulują dalszą regenerację tkanek i produkcję kolagenu, co prowadzi do długotrwałych efektów po zabiegu.
Kwas polimlekowy ma również właściwości nawilżające. Aplikowany w skórze, łączy się z wodą, co zwiększa poziom nawilżenia tkanek i poprawia ich ogólną kondycję. To działa na rzecz zachowania zdrowego wyglądu skóry i jej elastyczności. Kwas polimlekowy jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem w medycynie estetycznej, które pozwala na uzyskanie naturalnych efektów oraz poprawę jakości skóry w sposób trwały. Pamiętaj, aby przed zabiegiem skonsultować się z doświadczonym specjalistą z naszej Kliniki, który pomoże ocenić Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.
Przed zabiegiem z użyciem kwasu polimlekowego pacjent przechodzi dokładną konsultację, podczas której lekarz ocenia stan skóry, omawia przebieg zabiegu oraz oczekiwane rezultaty. Wskazania do stosowania stymulatorów tkankowych są ustalane indywidualnie.
W dniu zabiegu zaleca się, aby pacjent przyszedł bez makijażu na obszarze, który będzie poddawany terapii. W celu zwiększenia komfortu pacjenta, lekarz może zaaplikować znieczulenie miejscowe.
Kwas polimlekowy możemy zastosować na skórę:
- twarzy, podbródka, szyi, dekoltu
- dłoni
- okolicy łokci i kolan
- brzucha
- pośladków
Jak i w celu wyrównania skóry w przypadku znacznego cellulitu bądź grudek po wykonanej liposukcji.
Kwas polimlekowy jako stymulator tkankowy jest wprowadzany do skóry za pomocą kaniuli. Lekarz precyzyjnie aplikuje preparat w wyznaczone miejsca, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu zagęszczenia skóry oraz liftingu.
Po aplikacji kwasu polimlekowego lekarz masuje obszar zabiegu, aby równomiernie rozprowadzić stymulator tkankowy w tkankach.
Efekty zabiegu z kwasem polimlekowym:
- redukcja zmarszczek i poprawa jędrności skóry (długotrwały efekt)
- wzrost nawilżenia skóry, poprawa wyglądu i struktury skóry
- poprawa owalu twarzy, żuchwy oraz policzków.
Czas działania i trwałość efektów
Efekty zabiegu z kwasem polimlekowym są zazwyczaj widoczne od razu, a optymalne rezultaty są osiągane po kilku tygodniach, gdy stymulacja produkcji kolagenu zostanie uruchomiona. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się od 12 do 24 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz obszaru poddanego terapii.
Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych, takich jak kwas polimlekowy (Aesthefill), to skuteczna metoda na poprawę estetyki i zdrowia skóry. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu i głębokiemu nawilżeniu, pacjenci mogą cieszyć się naturalnym wyglądem oraz długotrwałymi efektami. Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, zasięgnięcie porady doświadczonego specjalisty z naszej Kliniki jest kluczowe, aby odpowiednio ocenić potrzeby pacjenta i dobrać najlepszą metodę leczenia.
W dniu zabiegu zaleca się, aby pacjent przyszedł bez makijażu na obszarze, który będzie poddawany terapii.
- Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni
- Ogranicz ekspozycję na słońce, stosuj filtry przeciwsłoneczne
- Masuj obszaru poddany zabiegowi przez pierwszych 5 dni po aplikacji.
warto wiedzieć:
ok. 60 min
Czas trwania
3-4 zabiegi co 2-3 miesiące
Częstotliwość
cały rok
Sezonowość
znieczulenie nasiękowe, miejscowe