Plastyka powiek dolnych
Plastyka powiek dolnych
Wraz z wiekiem Twoja skóra ulega przemianom, które stopniowo zmieniają jej wygląd. Jednym z problemów związanych ze starzeniem się jest wiotka, pomarszczona skóra powiek dolnych oraz towarzyszące jej obrzęki pod oczami. Uciążliwe cienie potęgują efekt zmęczonego spojrzenia. Chirurgiczna korekta powiek dolnych pozwala na ich lifting i przywrócenie pięknego wyglądu okolic oczu.
Przed blefaroplastyką konieczna jest konsultacja u lekarza wykonującego zabieg. Pozwoli to poznać Twoje oczekiwania oraz wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu, takie jak niektóre choroby przewlekłe lub zaburzenia krzepliwości krwi. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 2 godzin. Tego samego dnia wrócisz do domu.
Podczas konsultacji możesz rozważyć z lekarzem niechirurgiczne opcje leczenia. Taką metodą jest wykonywany w Klinice Anclara zabieg Plasma IQ, czyli lifting powiek dolnych bez skalpela. Polega on na termicznym obkurczeniu wiotkiej skóry, dzięki czemu powieki ulegają uniesieniu. Jego zaletą jest mała inwazyjność i możliwość bezpośredniego powrotu do codziennych aktywności. Jednak zabieg ten nie da pożądanego efektu w przypadku dużej wiotkości skóry powiek. Wtedy konieczna jest ingerencja chirurgiczna.
Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Znieczulenie miejscowe jest najczęściej stosowaną metodą podczas blefaroplastyki. Polega na podaniu leków znieczulających w okolicę powiek. Zabieg w znieczuleniu miejscowym jest bezpieczny i skuteczny, a pacjent pozostaje przytomny przez cały czas. Znieczulenie ogólne jest rzadko stosowane podczas blefaroplastyki. Polega na podaniu pacjentowi leków znieczulających dożylnie lub domięśniowo. Zabieg w znieczuleniu ogólnym jest bardziej bezpieczny dla osób z niestabilnym ciśnieniem krwi lub innymi schorzeniami, które mogą utrudniać wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym.
Nie nakładaj makijażu. Przez kilka dni przed zabiegiem stosuj wyłącznie delikatne, sprawdzone kosmetyki, które Cię nie uczulają.
Następstwem zabiegu, w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji pozabiegowej może być zakażenie rany. Zadzwoń do kliniki jeśli po zabiegu zauważysz niepokojące objawy takie jak zaczerwienienie wokół rany lub wyciek płynu z rany.
- JAK DBAĆ O POWIEKI PO ZABIEGU?
- Przez 7-10 dni po zabiegu należy unikać moczenia rany.
- Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy nosić soczewek kontaktowych.
- Przez 2-3 tygodnie po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, sauny, gorącej kąpieli i opalania.
- W razie wystąpienia obrzęku, uczucia napięcia skóry czy zasinienia w obrębie oczodołu, należy stosować chłodne okłady.
- Po zagojeniu się rany można stosować kremy z silikonem i wyciągiem z wąkrotki azjatyckiej oraz masaż blizny w celu zmniejszenia widoczności miejsca po nacięciu skóry.
- Należy pamiętać, żeby nie wystawiać blizny na bezpośrednie promieniowanie słoneczne oraz stosować krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne.
warto wiedzieć:
2 godz.
Czas trwania
Częstotliwość
Sezonowość
miejscowe lub w wyjątkowych sytuacjach ogólne