Laserowe usuwanie zmian skórnych (Pixel Co2 /Plasma IQ) ciało 1-5 zmian
Laserowe usuwanie zmian skórnych (Pixel Co2 /Plasma IQ) ciało 1-5 zmian
Usuwanie zmian skórnych Warszawa
Łagodne zmiany skórne możemy bezpiecznie usunąć laserem lub plazmą.
Skąd wiemy, że zmiany skórne nie muszą być poddane badaniu histopatologicznemu? W klinice Anclara wszystkie zmiany skórne są oceniane przez dermatologa przy użyciu dermatoskopu lub wideodermatoskopu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie zakwalifikować zmiany na skórze do zmian łagodnych, podejrzanych bądź złośliwych.
Do najczęściej usuwanych łagodnych zmian skórnych należą:
- brodawki łojotokowe
- brodawki wirusowe
- włókniaki
- kaszaki
- kępki żółte
- znamiona naskórkowe
Usuwanie pieprzyków i zmian skórnych Warszawa
Po wstępnej ocenie dermatologicznej zakwalifikujemy Cię do usunięcia zmian skórnych laserem lub plazmą.
Jaki jest mechanizm działania tych technologii? Pod wpływem skoncentrowanej energii zmiany skórne ulegają odparowaniu i goją się pod strupem. Różnica między laserem a plazmą polega na tym, że laser emituje światło o określonej długości fali, a plazma – strumień jonów.
Plazma to czwarty stan skupienia materii, powstający w wyniku wytworzenia łuku elektrycznego pomiędzy końcówką zabiegową w urządzeniu Plasma IQ, a skórą. Dzięki temu w kontrolowany sposób dochodzi do odparowania fragmentu naskórka. Zmiana skórna zostaje usunięta, a skóra wokół niej pozostaje nienaruszona. Technika ta świetnie sprawdza się na obszarach nawet tak delikatnych jak powieki czy przestrzenie między rzęsami.
Laser frakcyjny ablacyjny Pixel Co2 działa poprzez wytworzenie energii świetlnej o długości fali 10600 nm. W trakcie zabiegu wiązka lasera umożliwia odparowanie danej zmiany. Ponadto wysoka temperatura powoduje koagulację, czyli zamknięcie naczyń krwionośnych, przez co krwawienie podczas zabiegu jest niewielkie.
Zabiegi usuwania zmian skórnych laserem lub plazmą są małoinwazyjne i dlatego wykonywane są w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym lub też znieczuleniem iniekcyjnym śródskórnym.
Przyjedź do kliniki na 15 minut przed planowaną godziną zabiegu w celu uzupełnienia dokumentacji medycznej oraz zapoznania się ze zgodą na zabieg. Lekarz omówi z tobą przebieg zabiegu. Będziesz mieć również okazję by zadać lekarzowi wszystkie pytania.
Po zabiegu należy przemywać ranę środkiem odkażającym oraz codziennie zmieniać opatrunek na czysty, jałowy. Nie zrywaj powstałego na ranie strupa, natłuszczaj go 2x dziennie preparatem zaleconym przez lekarza.
warto wiedzieć:
20-40 min
Czas trwania
1X
Częstotliwość
cały rok
Sezonowość
miejscowe, iniekcyjne lub maścią znieczulającą