Jak ukłucie komara - HEBE Polska
Czym jest mezoterapia?
To mało inwazyjna procedura medyczna, która stała się popularna na całym świecie ze względu na szeroki zakres zastosowań i efektywność w poprawie wyglądu skóry oraz leczeniu różnych schorzeń. Polega na mikroiniekcjach (mikro zastrzykach)składników aktywnych bezpośrednio w środkowe warstwy skóry (mezodermę), co pozwala na osiągnięcie intensywnego działania terapeutycznego, np. odmładzającego, odżywczego czy nawilżającego – w zależności od podawanego przez iniekcję preparatu.
Jakie są rodzaje mezoterapii?
Tradycyjna mezoterapia igłowa polega na podawaniu substancji aktywnych za pomocą strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę. Mezoterapięmożna również przeprowadzić z wykorzystaniem urządzeń takich jakderma rollery (rolujące wałeczkiz igiełkami) lub peny zaopatrzonew igły – mówimy wtedy o mezoterapiimikroigłowej. W tym wariancie zabiegu naniesiony na powierzchnięskóry produkt wchłania się w miejscach nakłuć i zaczyna działać w głębiskóry właściwej. Proces ten stymulujenaturalną produkcję kolagenu i elastyny. Istnieją również metody tak zwanej mezoterapii bezigłowej. Polegają na wprowadzaniu w skórę składników aktywnych za pomocą ultradźwięków, lasera frakcyjnego lub elektroporacji. W moim przekonaniunajbardziej skuteczna jest jednak mezoterapia igłowa.
W jakim celu stosuje się mezoterapię?
Wskazaniem do zabiegu są: suchość skóry, utrata jej jędrności i elastyczności, chęć redukcji drobnych zmarszczek i przebarwień. Mezoterapia służy również poprawie ogólnej kondycji skóry i profilaktyce przeciwstarzeniowej. W dermatologii mezoterapia znajduje swoje zastosowanie w leczeniu różnych form łysienia, w tym łysienia plackowatego oraz androgenowego (i innych chorób owłosionej skóry głowy), a także w leczeniu różnego pochodzenia blizn i rozstępów.
Czyli mezoterapię można stosować na różne partie skóry?
Oczywiście. W zależności od potrzeb mogą to być twarz, dekolt, szyja, okolice oczu, uda, pośladki, boczki, skóra głowy, dłonie.
Jakie są rezultaty mezoterapii?
W zależności od użytego produktu uzyskujemy konkretne efekty lecznicze, ale samo nakłuwanie również ma działanie stymulujące produkcję kolagenu. Mezoterapia poprawia nawilżenie skóry, wspomaga walkę z przebarwieniami, działa ujędrniająco, wygładza zmarszczki, stymuluje komórki skóry do aktywności, zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia cebulki włosowe, pomaga też w regulowaniu wydzielania łoju. Może też być wykorzystana w leczeniu niektórych schorzeń, np. w przypadku skóry naczynkowej zabieg taki może uszczelniać naczynka i zapobiegać ich pękaniu.
wywiadu udzielała dr Anna Płatkowska