Strona główna » Blog » Zabiegi na ciało – przygotowanie do lata!

Zabiegi na ciało – przygotowanie do lata!

Zabiegi na ciało – przygotowanie do lata!

Pięknie wyrzeźbione ciało i gładka skóra to marzenie każdego. Ale nie zawsze wygląda ono tak, jakbyśmy chcieli. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi na ciało w Klinice Anclara.

Dbanie o twarz, zabiegi pielęgnacyjne i korygujące niedoskonałości w tym obszarze są dziś już praktycznie na porządku dziennym. Nic dziwnego, że coraz popularniejsze staje się też dbanie i wykonywanie zabiegów na ciało. Chcemy by było ono wyćwiczone, sprężyste, a skóra gładka i pozbawiona cellulitu.

Ciało starzeje się tak jak twarz i również ono może być poddane zabiegom, które spowolnią ten proces i sprawią że jego efekty staną się mniej widoczne.

Jak dopasować zbiegi na ciało do potrzeb, aby uzyskać optymalne rezultaty radzi Anna Płatkowska-Szczerek , lekarz dermatolog, właścicielka i założycielka klinki Anclara.

Często mimo diety i ćwiczeń nie jesteśmy zadowoleni z tego jak wygląda nasze ciało. Zdarza się też, że po prostu brakuje nam czasu lub motywacji, aby regularnie ćwiczyć. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, co widać szczególnie nad kolanami i na ramionach. Warto wtedy pomyśleć o zabiegach, które wspomogą nas w osiągnięciu pożądanej sylwetki. Nie zawsze zależy nam na tym, by mieć na brzuchu kaloryfer czy chwalić się pośladkami a’la Jennifer Lopez. Czasem po prostu chcemy by tu i tam ubyło nam nieco tłuszczyku. Zbyt obfite boczki, talia, ramiona, wiotka skóra, cellulit – nad tym wszystkim możemy pracować… w gabinecie medycyny estetycznej. Zawsze należy zacząć od konsultacji lekarza lub fizjoterapeuty w Klinice Anclara, aby właściwie zdiagnozować problem i wybrać najbardziej odpowiednie dla nas zabiegi na ciało. A jest w czym wybierać!

Focus na mięśnie

Czy można ćwiczyć nie ćwicząc? Teraz jest to możliwe. Zabiegi przy pomocy urządzenia BTL EMSCULPT bezboleśnie modelują sylwetkę, zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej i powodują przyrost masy mięśniowej. Mówiąc wprost – odchudzają i ćwiczą za nas. Technologia EMSCULPT podczas jednego zabiegu wywołuje ponad 20 tysięcy intensywnych skurczów mięśni, tak zwanych skurczów supramaksymalnych. To efekt niemożliwy do osiągnięcia w trakcie zwykłych ćwiczeń wykonywanych w domu czy w siłowni. Poddawane tym skurczom mięśnie muszą przystosować się do tak ekstremalnego treningu. Tworzą się nowe włókna mięśniowe, objętość mięśni zwiększa się i dzięki temu stają się one lepiej napięte i bardziej widoczne. Słowem – doskonale wyrzeźbione.

Niejako “przy okazji” zabiegów BTL EMSCULPT tracimy też sporo tkanki tłuszczowej. Aby kurczyć się mięśnie potrzebują energii a skurcze wywołane w trakcie zabiegu BTL EMSCULPT potrzebują tej energii naprawdę dużo. Mózg otrzymuje informację o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię, co wywołuje zwiększoną lipolizę i w efekcie rozpad tkanki tłuszczowej w okolicach mięśni, które poddawane są zabiegowi. Technologia BTL EMSCULPT doskonale sprawdza się gdy chcemy poprawić wygląd pośladków, brzucha i talii. To idealne rozwiązanie dla kobiet po porodzie, które chcą wzmocnić mięśnie, ujędrnić brzuch, zredukować rozstęp mięśni prostych (kresę białą), a także dla pacjentów po liposukcji. Obszary poddane zabiegowi odsysania tłuszczu często wymagają wygładzenia i poprawienia napięcia, co można uzyskać przy pomocy technologii BTL EMSCULPT. Zbieg ten lubią także osoby regularnie ćwiczące. Dzięki niemu można ładnie wyrzeźbić mięśnie, co nie zawsze udaje się osiągnąć mimo dużego zaangażowania w treningi.

Odchudzanie “Rzeźba” to nie zawsze coś, na czym najbardziej nam zależy. Czasem chcemy po prostu pozbyć się tłuszczyku.

BTL UNISON redukuje tkankę tłuszczowąoraz cellulit przy pomocy fal uderzeniowej oraz radiowej. Dodatkowo ujędrnia skórę i przyspiesza metabolizm, co sprzyja odchudzani. Precyzyjnie na komórki tłuszczowe bez ryzyka naruszenia otaczających tkanek działa również zabieg HiFU UTIMS, zabieg z wykorzystaniem specjalnych, skoncentrowanych ultradźwięków, które w sposób kontrolowany uszkadzają komórki tłuszczowe. HIFU potrafi bezinwazyjnie, bez naruszania naskórka przeniknąć do głębokich warstw skóry. Tam, dzięki działaniu fal i temperatury wyższej niż 65 st. C dochodzi nie tylko do redukcji tkanki tłuszczowej ale też do mikrouszkodzeń a w efekcie do przebudowy skóry. W ten sposób uzyskujemy efekt ujędrnienia i liftingu. Wiązka ultradźwięków jest w stanie dotrzeć tam, gdzie tkanka tłuszczowa odkłada się wyjątkowo uporczywie – w okolicach brzucha, uda i ramion.

Nie zawsze jednak pozbycie się nadmiaru tłuszczu daje dobre efekty. Często to nie wystarcza, bo skórze nadal brakuje jędrności. Niekiedy gwałtowne odchudzanie nie tylko nie poprawia jakości skóry ale wręcz pogarsza jej wygląd. Także z wiekiem nasza skóra traci sprężystość, co jest widoczne nie tylko na brzuchu czy udach ale też w okolicach kolan czy ramion, które pokazujemy zdecydowanie częściej.

Aby poprawić wygląd skóry i przywrócić jej jędrność możemy zastosować zabiegi na ciało.

Podgrzewania głębokich warstw skóry w celu jej obkurczenia i liftingu możemy uzyskać wykorzystując zabieg Zaffiro. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu światła podczerwonego dzięki któremu włókna kolagenowe ulegają skróceniu i uzyskujemy efekt termoliftingu. Skóra wygląda młodziej i jest bardziej napięta. W większości przypadków, zabiegi są niemal bezbolesne i umożliwiają normalne funkcjonowanie bezpośrednio po ich przeprowadzeniu. Aby uzyskać pożądany efekt zwykle trzeba wykonać ich serię, ale warto to zrobić aby efekt się utrzymał i abyśmy byli zadowoleni ze swojego wyglądu nie tylko na plaży podczas wakacji ale przez cały rok.

Umów się na bezpłatną konsultację w celu dobrania odpowiednich zabiegów na ciało! https://www.moment.pl/anclara#

Zapraszają – Małgorzata Kasiak oraz Paulina Żygoń

Skontaktuj się z nami – jeśli masz pytania https://anclara.pl/kontakt/

Fot. unsplash.com/hanna-postova