Strona główna » Blog » Zabieg Aquagold – pytania i odpowiedzi.

Zabieg Aquagold – pytania i odpowiedzi.

Zabieg Aquagold – pytania i odpowiedzi.

Zabieg AQUAGOLD to nowość na Polskim rynku medycyny estetycznej. Jest to urządzenie do mikronakłuwania skóry oraz wprowadzania w jej głąb substancji odżywczych i leczniczych, które w małoinwazyjny sposób pozostawia uwielbiany przez wszystkich „efekt glow”. Zabieg AQUAGOLD pokochały nie tylko nasze pacjentki, ale też gwiazdy Hollywood. Przeczytaj na naszym blogu najważniejsze informacje o zabiegu.

Czym AQUAGOLD® fine touch TM różni się od innych urządzeń do mironakłuwania?

AQUAGOLD® fine touch TM wyposażony jest w system igieł oraz mikro-kanałów ze stali chirurgicznej pokrytych złotem. Niewątpliwie zabieg AQUAGOLD eliminuje do minimum ryzyko infekcji oraz reakcji alergicznych na obszarze zabiegowym. Celem zabiegu jest wprowadzenie wgłąb skóry substancji odżywczych i leczniczych.

AQUAGOLD jest systemem jednorazowego użytku co zapewnia higienę wykonywanego zabiegu mikronakłuwania.

Jakie substancje mogą być wprowadzane do skóry przy użyciu systemu AQUAGOLD®?

Specjalista wykonujący zabieg AQUAGOLD wykona dla Ciebie indywidualnie dobrany koktajl zabiegowy. W zależności od potrzeb Twojej skóry wybierzemy składniki aktywne, które dadzą najlepsze rezultaty.

Będą to na przykład: kwas hialuronowy, witaminy, substancje biostymulujące czy toksyna botulinowa (tak zwany mezobotoks).

Jak często powinno się wykonywać zabieg Aquagold?

Zalecamy wykonanie 5 zabiegów w roku – jeden zabieg na ok. 2 miesiące. Okres pomiędzy zabiegami wynika z czasu potrzebnego na aktywację fibroblastów skóry oraz indukcję syntezy kolagenu.

Jakich efekty przyniesie zabieg AQUAGOLD?

Pierwsze efekty, jakie zauważysz to wzrost nawilżenia, oraz efekt wypoczętej i rozświetlonej skóry „Efekt Glow”. Koloryt oraz ukrwienie cery poprawia się. W kilka dni po zabiegu poczujesz wzrost napięcia skóry oraz zmniejszenie widoczności porów.

Jednocześnie możemy Cię zapewnić, że skóra bardzo szybko zregeneruje się po zabiegu – dosłownie w kilka godzin! Nie powstają siniaki, zadrapania czy wybroczyny (co może się zdarzyć w przypadku klasycznego mikronakłuwania).

Czy zabieg można wykonać podczas jednej wizyty, gdy planujemy wypełnienie lub iniekcję toksyny botulinowej?

Tak! Jest to dozwolone! Jeżeli podczas jednej wizyty planujemy wykonanie wypełnienia kwasem hialuronowym lub też zabieg z toksyną botulinową należy wykonać zabieg AQUAGOLD w pierwszej kolejności.

Czy AQUAGOLD można wykonać na okolice powiek?

Zdecydowanie TAK i to z rewelacyjnymi efektami! Zabieg możemy wykonywać na powiekę dolną i górną. Dzięki regulacji ucisku tłoka możemy precyzyjnie dobierać głębokość podania substancji leczniczej.

Czy można łączyć zabiegi z wykorzystaniem laserów i mikronakłuć/ mikroinfuzjiAquagold?

Tak, można. Jedną z polecanych terapii skojarzonych jest, odnowienie powierzchni twarzy laserem

frakcyjnym nieablacyjnym lub intensywnie pulsacyjnym światłem z mikroinfuzją Aquagold. A powodem tego jest fakt, iż PRP jest środkiem ratunkowym dla skóry właściwej. Można by pomyśleć, że wykonanie dwóch zabiegów naraz byłoby zbyt agresywne, jednak pacjenci, którzy mieli wykonany zabieg najpierw laserem, a następnie kontynuowali leczenie PRP urządzeniem Aquagold, w rzeczywistości dochodzili do siebie szybciej, a efekt utrzymywał się dłuższy okres.

Na jakie partie ciała można wykonać zabieg AQUAGOLD? Jaka jest jego cena?

W Anclara Health&Aesthetics proponujemy zabieg podstawowy na twarz i okolicę oczu (w cenie 1300-1500 zł) oraz zabieg kompleksowy na twarz, okolice oczu, szyję, dekolt oraz dłonie (w cenie 1800-2000zł). Inne okolice ciała podlegają indywidualnej wycenie.

Jakie są zalecenia po zabiegu AQUAGOLD?

Przed zabiegiem omówimy z Tobą plan zabiegowy oraz wszystkie zalecenia pozabiegowe.

Po zabiegu:

  • nie nakładaj żadnych kosmetyków na obszar zabiegowy do 4 godzin po zabiegu
  • zakazane jest mycie obszaru zabiegowego przez 4 godziny od zabiegu
  • nie stosuj żadnych drażniących kosmetyków (zmywacz, krem, serum) do 48 godzin po wykonaniu zabiegu
  • nie korzystaj z sauny, solarium

Zapraszamy na zabieg AQUAGOLD do naszej Kliniki AnclaraH&A!

Umów się na zabieg https://www.moment.pl/anclara#

Lub zadzwoń do nas tel. +48 506-442-500

Sprawdź naszą ofertę na https://anclara.pl/cennik/

Zapraszamy!