Urologia estetyczna

Urologia estetyczna wciąż pozostaje tematem tabu. Choć z problemem małego członka zmaga się wielu mężczyzn i stanowi to źródło ich kompleksów, nie mają świadomości, że wystarczy jeden zabieg, by poprawić ich samopoczucie i wpłynąć na wzrost poziomu pewności siebie. Zależy nam na tym, by pacjenci byli świadomi, że mogą wykonać zabiegi, które poprawią jakość ich życia. Są to zabiegi dostępne i bardzo bezpieczne – mówi lek. Anna Płatkowska-Szczerek.

Wspólnym mianownikiem wszystkich pacjentów zgłaszających się do Anclara Health&Aesthetic w celu konsultacji kwalifikującej do procedur urologii estetycznej jest zadbanie o własne zdrowie oraz estetykę – mówi lekarz Mateusz Kamiński, specjalista urolog.

Urologia estetyczna – na czym polegają zabiegi z dziedziny urologii estetycznej?

Urologia estetyczna to dziedzina medycyny dotycząca męskich i damskich narządów płciowych. Do obszaru urologii estetycznej zaliczamy operacje mające na celu poprawę estetyki (wyglądu) intymnej. Jednak zabiegi wykorzystujące urologię estetyczną wykorzystuje się również w obszarach czysto medycznych np.  zabieg obrzezania bądź leczenia stulejki. Częstymi powodami decydowania się na przeprowadzenie operacji z zakresu urologii estetycznej jest także chęć powiększenia penisa.

Specjaliści od urologii estetycznej – kto zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów?

Zabiegi urologii estetycznej prowadzone są przez lekarzy specjalistów – chirurgów urologów. Poza wyżej wymienionymi zabiegami, do najczęściej wykonywanych operacji dotyczących urologii estetycznej zaliczamy również: plastykę napletka, wędzidełka prącia oraz odmładzanie okolic intymnych.

Zagadnienie to jest jeszcze szersze, bowiem urologia estetyczna przewiduje także operacje oraz zabiegi przeprowadzone na mosznie i jądrach (w tym plastykę oraz protezy).

Jak wygląda pierwsza wizyta w klinice?

Rozpoczyna się na zebraniu wywiadu dotyczącego przebytych zabiegów, chorób przewlekłych i uczuleń. Jest to wizyta wstępna, która ma na celu odpowiednią kwalifikację pacjenta, tak by zabieg wykonać z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ważną kwestią jest by pacjent rozumiał, jak będzie wyglądał okres pozabiegowy i był na to psychicznie przygotowany. Po zabiegu będzie występował obrzęk, zaczerwienienie, może pojawić się krwawienie oraz ból ( w zależności od wrażliwości pacjenta). Ponadto urolog rozmawia o oczekiwaniach dotyczących ostatecznego efektu i konfrontuje je z realnymi możliwościami zabiegowymi.

Zabiegi urologi estetycznej podnoszą jakość życia intymnego, tak więc można powiedzieć, że służą nie tylko pacjentowi ale też jego partnerce bądź partnerowi – mówi lek. Mateusz Kamiński.

Ze względu na bardzo intymny charakter zabiegu urologii estetycznej dbamy o to, by pacjent czuł się komfortowo i swobodnie. Zespół kliniki Anclara dba więc o to, aby atmosfera podczas kwalifikacji i samego zabiegu nie była krępująca.

Estetyka urologiczna bardzo często łączy się z niwelowaniem dolegliwości stricte klinicznych!

Urologia estetyczna polega na leczeniu zarówno zaburzeń budowy narządu rodnego jak i poprawie jego wyglądu.

Oto dwa najpopularniejsze zabiegi z zakresu urologii estetycznej, na które decydują się pacjenci.

Plastyka napletka

Plastyka napletka, którą się robi z powodów estetycznych jest jednocześnie zabiegiem usprawniającym higienę w okolicach intymnych. Ponadto panowie lepiej czują się z odsłoniętą żołędzią, mają bardziej intensywne doznania, a sam stosunek ulega wydłużeniu. Ważną motywacją do jego wykonania zabiegu są też względy higieniczne (na przykład nawracające stany zapalne w tej okolicy). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym a efekty widoczne są zaraz po nim.

Zabieg powiększania penisa

Powiększanie penisa własnym tłuszczem to doskonała alternatywa dla metod operacyjnych lub tych, które wykorzystują wypełniacze. Dzięki tej metodzie można powiększyć obwód penisa o 3-4 cm, a jego długość o 1 cm. Zabieg wykonujemy przy użyciu kwasu hialuronowego bądź tkanki tłuszczowej pacjenta.

Zabiegi urologii estetycznej w naszej Klinice wykonuje lek. M. Kamiński specjalista urolog

Zapraszamy