Strona główna » Blog » SKINPEN ® – nowa skóra w 40 minut

SKINPEN ® – nowa skóra w 40 minut

SKINPEN ® – nowa skóra w 40 minut

SKINPEN ® wygląda niepozornie – jak ołówek lub długopis, ale efekty jego działania się naprawdę spektakularne, a co najważniejsze, bardzo trwałe.

Skinpen, bo o nim mowa, to urządzenie, które za pomocą mikronakłuć pobudza skórę do regeneracji i poprawia jej wygląd. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dlatego nawet osoby o niskim progu bólu (a ja do nich niewątpliwe należę) nie będą odczuwały dyskomfortu. 

Do tej pory chcąc zregenerować skórę, decydowałem się przede wszystkim na mezoterapię igłową. Skinpenstanowi dla niej świetną alternatywę i na pewno efektywniej niż mezoterapia stymuluję skórę do produkcji włókien kolagenowych. Jednorazowa głowica jest w stanie dokonać około 20 nakłuć w ciągu sekundy! Substancje odżywcze są wprowadzane głęboko pod skórę, dzięki temu po zabiegu (po etapie gojenia, na który musimy zarezerwować dzień lub dwa, w zależności od stopnia wrażliwości), skóra jest dużo lepiej odżywiona i nawilżona niż po klasycznej mezoterapii. 


Zabieg urządzeniem Skinpen składa się z trzech etapów. Pierwszy to faza nakłuwania skóry. Powstałe na skutek tego mikrouszkodzenia sprawiają, że wzrasta efektywność procesów odpowiedzialnych za tworzenie nowych włókien kolagenowych. W efekcie tych działań powstaje elastyna oraz proteoglikany. Na koniec zachodzące w skórze procesy powodują jej ujędrnienie i poprawę gęstości oraz stymulację fibroblastów. 


Efekty?
Naprawdę spektakularne. Ja wykonywałem zabieg na twarz (w tej okolicy najbardziej pożądane działanie Skinpena to spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień skóry, wyrównanie blizn, szram i rozstępów), ale w ofercie kliniki znajdują się również zabiegi na inne okolice ciała. Skinpen skutecznie redukuje cellulit (np. z okolicy ud), rozstępy, pozwala uporać się z problemem wypadania włosów czy zwiotczałej skóry.  Zabieg rzeczywiście najlepiej wykonywać jesienią, zimą i wczesną wiosną, by nie narażać skóry na ekspozycję słoneczną, ale ja zdecydowałem się na niego latem i, dzięki stosowaniu kremów z wysokim filtrem, nie musiałem obawiać się niepożądanych konsekwencji. Warto pamiętać, by dbać o mocne nawilżenie skóry, kremy redukują obrzęk i przyspieszają proces gojenia się. 

Cena zabiegu Skinpen

  • twarz 750 zł/1 zabieg
  • twarz+szyja 1200 zł/1 zabieg
  • twarz+szyja+dekolt 1600 zł/1 zabieg
  • skóra głowy 750 zł/1 zabieg

Sprawdź oferowane przez nas zabiegi na https://anclara.pl/cennik/

Zapraszamy!