Strona główna » Blog » Labioplastyka Laserowa

Labioplastyka Laserowa

Labioplastyka Laserowa

Labioplastyka to zabieg z zakresu chirurgii estetycznej, który polega na zmianie wielkości lub kształtu warg sromowych.

Ginekologia estetyczna to jedna z najlepiej rozwijających się gałęzi medycyny estetycznej, ale w przypadku korekty warg sromowych ważna jest nie tylko poprawa ich wyglądu, ale też zdrowia pacjentki. Zbyt duże, asymetryczne wargi nie spełniają swoich funkcji ochronnych. Są także źródłem uczucia dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności (np. noszenia obcisłej bielizny, jazdy na rowerze czy uprawiania sportu). Labioplastyka laserowa jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Na zabieg decydują się często kobiety, które przebyły np. ciężki poród lub doznały jakiegoś urazu, którego skutkiem jest utrata jędrności i kształtu warg. 

PRZED ZABIEGIEM
Przed zabiegiem labioplastyki konieczna jest depilacja okolic intymnych, a także posiadanie aktualnych badań cytologicznych (ważne przez sześć miesięcy). Podczas wizyty ginekolog ocenia także stan czystości pochwy – oba te badania można wykonać w klinice Anclara. Labioplastyki nie powinny wykonywać kobiety, które cierpią na choroby ginekologiczne, nowotworowe albo mają problemy z krzepliwością krwi. Przeciwskazaniem jest także ciąża oraz miesiączka. 

OPIS ZABIEGU
Labioplastyka wykonywana jest za pomocą nieinwazyjnego lasera. To świetna alternatywa dla zabiegu chirurgicznego. Nie wymaga hospitalizacji, nie powoduje krwawienia dzięki procesowi koagulacji, zmniejsza ryzyko powikłań oraz powstawania blizn lub obrzęku. Dzięki temu czas rekonwalescencji zostaje skrócony do kilku dniu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. 

PO ZABIEGU
Po zabiegu labioplastyki nie należy współżyć przez około 4-6 tygodni. Przez 2-3 tygodni niezalecane są kąpiele, korzystanie z jacuzzi, basenu, stosowanie mydła, środków higieny intymnej na bazie alkoholu, wykonywanie irygacji, a także drażnienie skóry ręcznikiem lub gąbką. Wizyta kontrolna i zdjęcie szwów odbywa się 7 dnia po zabiegu. 

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonują dr Dawid Lisiecki oraz dr Martyna Sikora