Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna jest obszarem medycyny związanym z kobiecymi narządami rozrodczymi. Główną tematyką zainteresowań ginekologii estetycznej jest poprawa wyglądu żeńskich okolic intymnych.

Czym charakteryzują się zabiegi urologii estetycznej?

Jednak to z pewnością nie jedyne zagadnienia, jakie wiążą się z ginekologią estetyczną. Poza oczywistą poprawą wyglądu, ginekologia estetyczna skupia się także na obszarze medycznym.

Eksperci od ginekologii estetycznej – kto przeprowadza zabiegi?

Operacje i zabiegi ginekologii estetycznej są wykonywane przez doświadczonych lekarzy posiadających specjalizacje oraz umiejętności chirurgiczne. Najczęstszymi powodami, przez które pacjenci decydują się na wybór ginekologii estetycznej są te związane z wyglądem, wygodą oraz zdrowiem.

Ginekologia estetyczna dotycząca wyglądu przyjmuje najczęściej postać zabiegów takich, jak: lifting krocza, laserowa plastyka pochwy oraz plastyka łechtaczki i warg sromowych. Z kolei ginekologia estetyczna związana ze zdrowiem i wygodą życia codziennego wiąże się z zabiegami takimi, jak: zwalczanie nietrzymania moczu oraz przeciwdziałanie suchości warg sromowych.

W czym może pomóc ginekologia estetyczna?

Nasze ciało ulega pewnym urazom oraz problemom medycznym, co może pozostawiać blizny lub niedoskonałości. Są one często powodem poczucia niepewności oraz wycofania się, szczególnie gdy w rozmowie pojawia się temat wyglądu. Dotyczy to nie tylko miejsc dobrze widocznych, ale także tych głęboko ukrytych. Strefy intymne i ich wygląd jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia psychicznego, a ewentualne blizny w tym miejscu mogą nawet powodować pewne dolegliwości psychiczne, jak strach przed innymi ludźmi.

Ginekologia estetyczna może szczególnie mocno pomóc w kontaktach z partnerem. O ile na co dzień łatwo ukrywać bliznę w miejscu intymnym, o tyle istnieją bardzo duże obawy w przypadku kontaktów z partnerami. Mamy świadomość, że prędzej czy później będą musieli się o tym dowiedzieć i nie wiemy, jak zareagują. Może to znacząco utrudniać tworzenie nowych związków. Ginekologia estetyczna może pomóc w tym aspekcie poprzez skuteczne usuwanie niedoskonałości i blizn.

Czy zabiegi ginekologi estetycznej są bezpieczne?

Część zabiegów stosowanych w ginekologii estetycznej może nieść niewielkie ryzyko. Dlatego też zaleca się korzystać z usług pewnych i sprawdzonych lekarzy – ten sposób można ograniczyć je praktycznie do zera. Doświadczenie, a przede wszystkim wiedza lekarza ginekologii estetycznej zapewni bezpieczne przeprowadzenie danego zabiegu. Wystrzegać się należy natomiast niepewnych gabinetów, w których pracują nieznani doktorzy mogący nie mieć odpowiednich kwalifikacji do takich zabiegów.

Jak długo trwa zabieg ginekologi estetycznej?

W zdecydowanej większości zabiegi takie trwają kilkanaście minut. Zazwyczaj wystarczy też tylko jedna wizyta w celu ich wykonania. Mogą jednak zdarzyć się przypadki, gdy lekarz ginekologii estetycznej zadecyduje o potrzebie kolejnej wizyty lub będzie chciał kontrolnie zobaczyć się z pacjentem po określonym czasie w celu upewnienia się, że wszystko przebiegło pomyślnie.