Strona główna » Blog » Estetyka Męska

Estetyka Męska

Estetyka Męska

Medycyna estetyczna pozwala szybko i skutecznie wyeliminować niedoskonałości ciała, które dla wielu z nas są źródłem kompleksów. Zabiegi poprawiające wygląd cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale też mężczyzn w wieku 30-50 lat, którzy stanowią około 20 procent. wszystkich pacjentów. Zwłaszcza, że większość z nich jest bezinwazyjna i bezbolesna. Co najważniejsze pomaga podkreślić naturalne piękne i zamaskować niedoskonałości.

Skąd ta zmiana nastawienia u mężczyzn? Wynika to przede wszystkim z konieczności dopasowania się do kanonów wizerunkowych. Dobry wygląd to gwarancja powodzenia nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. Badania potwierdzają, że atrakcyjność fizyczna jest jednym z ważnych czynników decydujących o awansie, a co za tym idzie o lepszych zarobkach.

Ważny jest więc nie tylko dobrze skrojony garnitur, świetny zegarek, ale też kondycja naszego ciała i skóry. A ta ulega takim samym procesom starzenia jak skóra kobiet. Traci jędrność i swoją objętość, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia. Męscy pacjenci są o wiele bardziej zadaniowi niż kobiety – zależy im, by ograniczyć do maksimum liczbę wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, ale osiągnąć zadowalające ich rezultaty zabiegów. Dlatego w Klinice Anclara staramy się dopasowywać plan leczenia tak, by wymarzony efekt nie oznaczał długiej rekonwalescencji i ograniczenia codziennej aktywności.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów dla mężczyzn jest litfing hifu, tzw. niewidoczny lifting. Technologia hifu wykorzystuje wiązki fal dźwiękowych o dużym zasięgu, przenika pod skórę na głębokość od 1 do 4,5mm. Jej powierzchnia pozostaje nietknięta, a wewnątrz zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji. Włókna kolagenowe zostają skrócone, a więc pierwsze efekty napięcia, redukcji zmarszczek widoczne są od razu po zabiegu, ale na końcowy rezultat trzeba poczekać do 3 miesięcy, bo tyle trwa kompletna odbudowa skóry.

Każdy mężczyzna marzy o wyraźnie zarysowanej żuchwie, która nadaje męski wygląd twarzy. W uzyskaniu go pomaga zabieg konturowania za pomocą kwasu hialuronowego.

Zmęczenie z twarzy usuwa wolumetria okolic oka, czyli wypełnianie kwasem doliny łez. Doświadczenie w pracy z pacjentami potwierdza, że najczęściej boją się oni botoksu. Wciąż panuje przekonanie, że zabiegi z jego wykorzystaniem skutkują nienaturalnym wyglądem. Nic bardziej mylnego – niewielkie, odpowiedni podane dawki pozwalają wyeliminować niedoskonałości tak, że ingerencja lekarza jest niewidoczna (zabieg baby botox).
Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala uporać się także ze wstydliwymi dolegliwościami. Jedną z nich jest nadpotliwość, na którą cierpi około 3 procent społeczeństwa. Dotyczy ona np. określonej partii (pachy, kark, stopy) lub całego ciała. Aby dobrze wyglądać w eleganckiej koszuli nie martwić się o pojawiające się na niej plamy potu, warto decydować się na podanie toksyny botulinowej (tak, to ta sama substancja, którą wygładza się zmarszczki) w te okolice, gdzie pot pojawia się najczęściej.

Absolutnym hitem jest obecnie intensywny trening dla zapracowanych, czyli EMSCULPT. To najbardziej zaawansowany i intensywny elektromagnetyczny stymulator mięśni. Dzięki niemu podczas 30-minutowego zabiegu wykonujemy około 20 tysięcy brzuszków. EMSCULPT jednocześnie spala tłuszcz, wyszczupla talię, buduje i rzeźbi mięśnie, poprawiając napięcie skóry. Jego skuteczność potwierdzają renomowane badania naukowe, certyfikaty (FDA i CE), ale przede wszystkim tysiące zadowolonych pacjentów na całym świecie.

Współczesna medycyna estetyczna pozwala więc mężczyznom przełamywać stereotypy. Korzystanie z takich zabiegów nie powinno być już żródłem wstydu, tylko przeciwnie – powodem do dumy, że świadomie i pod kontrolą najlepszych specjalistów mamy szansę osiągnąć rezultaty, o których zawsze marzyliśmy.

Zapraszam, Lek. Anna Płatkowska-Szczerek