Botoks na nadpotliwość!

Botoks na nadpotliwość!

Nadpotliwość skóry dotyczy około 3 procent ludzkości. Można więc uznać go za poważny, nie tylko ze względu na uciążliwe doznania sensoryczne, ale też na komfort codziennego życia. Kilka lat temu naukowcy z Vichy stworzyli listę najmniej przyjemnie kojarzących się zapachów i ludzki pot zajął drugie miejsce. Do najbardziej podatnych na produkcję potu miejsc należą obszary stóp, pach, dłoni, czoła, ale też okolice intymne (np. moszna u mężczyzn). O tym jak radzić sobie z problemem nadpotliwości (botoks na nadpotliwość) opowie dr Sabina Gancorz.

Ludzki pot (powodujący nadpotliwość) jest metabolizowany przez bakterie zasiedlające określone strefy ciała. W wyniku tego procesu powstaje kwas trans-3-metylo-2-heksanowy będący główną przyczyną przykrego zapachu. Bardzo często za nadmiar produkcji potu odpowiadają uwarunkowania genetyczne. Innymi czynnikami prowadzącymi do zwiększonej potliwości są również: zwiększona aktywność fizyczna, niektóre pokarmy, czynniki hormonalane czy stres.


W pierwszej linii obrony przed nadmiernym wydzielaniem potu stosujemy antyperspiranty czyli substancje blokujące wydzielanie potu. Jednak kiedy zastosowanie preparatów miejscowych nie wystarcza należy udać się do dermatologa.
Niekiedy w przypadku nadpotliwości obniżającej jakość życia pacjenta stosujemy leczenie farmakologiczne ogólnoustrojowe specjalnymi preparatami działającymi na cały organizm. Oczywiście leki stosowane doustnie mogą obciążać wątrobę i niekiedy są przeciwwskazane. Tak samo nieprawidłowo dobrane antyperspiranty mogą niewłaściwie reagować ze skórą, czego efektem bywają wysypki, podrażnienie lub przebarwienia.


Oprócz klasycznych metod leczenia nadpotliwości bardzo skutecznym zabiegiem jest zastosowanie iniekcji (zastrzyków ) z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest to zabieg bezpieczny i dający gwarantowane efekty na długie miesiące.

Ostrzyknięcie miejsc o zwiększonej nadpotliwości toksyną botulinową typu A. Toksyna otrzymywana jest z bakterii Clostridium botulinum. Jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem dla pacjentów cierpiących z powodu nadmiernej potliwości w okolicy pleców, pach, stóp, czoła ale także okolic intymnych. Toksyna blokuje działanie gruczołów potowych.
Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym. A rezultaty? Efektem działania toksyny botulinowej jest zahamowanie wydzielania potu. Utrzymuje się ono od 6 do nawet 12 miesięcy – to bardzo dobry wynik!
W tym czasie pacjenci nie muszą stosować antyperspirantów. Zabieg znacząco poprawia ich codzienne funkcjonowanie. Wydzielanie potu w miejscach ostrzykniętych toksyną botulinową zmniejsza się o 87 procent. Zabieg ten znacznie poprawia kondycję życia oraz samopoczucie naszych pacjentów.

Zapraszamy na zabiegi leczenia nadpotliwości pach, stóp oraz dłoni.

dr. Sabina Gancorz, dr. Alina Werner https://anclara.pl/o-nas/

Zapisz się już dziś na wizytę http://moment.pl/anclara

Fot. unsplash.com/bruce mars