Strona główna » Blog » Anclara H&A patronem książki Joanny Górskiej, czyli o przyjaźni pacjent-lekarz.

Anclara H&A patronem książki Joanny Górskiej, czyli o przyjaźni pacjent-lekarz.

Anclara H&A patronem książki Joanny Górskiej, czyli o przyjaźni pacjent-lekarz.

„Życie przynosi całą masę niespodzianek i zaskoczeń. Są ludzie, chwile, momenty, zdarzenia, które nadają mu sens. Kiedy poznałyśmy się z doktor Anią Płatkowską-Szczerek, nie miałyśmy pojęcia, że się tak zbliżymy. Ania dba, by mój powrót do siebie sprzed raka był rozsądny, zdrowy i bezpieczny”, napisała na Instagramie Joanna Górska. Dziennikarka od dłuższego czasu jest pacjentką Kliniki Anclara. 

Trafiła tu w trudnym dla siebie momencie,  walczyła wówczas z chorobą nowotworową. Nie chciała się jej poddać, zatracić tego, co dla kobiety najważniejsze, czyli naturalnego piękna. Doktor Płatkowska-Szczerek zdecydowała się na stworzenie holistycznego, uzgodnionego z onkologiem Joanny, planu leczenia. 

Ich relacja szybko zamieniła się w przyjaźń – okazało się, że empatyczne podejście doktor Płatkowskiej-Szczerek, jej wrażliwość, bardzo odpowiada Joannie. Kiedy dziennikarka zdecydowała się napisać, wraz ze swoim życiowym partnerem, książkę „Dziad”, dokumentującą przebieg choroby i jej wpływ na bliskich, zaprosiła do projektu doktor Płatkowską-Szczerek. 

„Dziad”, bo tak mówi o raku Joanna Górska, to przejmująca opowieść o woli życia. O tym, że o najmniej przyjemnych doświadczeniach trzeba myśleć jak o lekcji na przyszłość. Podziwiamy determinację Joanny, jej wolę walki i to, że w tym trudnym dla siebie momencie zawsze się uśmiechała. Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu.

Anclara Health&Aesthetics jest partnerem strategicznym książki Joanny Górskiej „Dziad”. 
W 2021 roku wykonamy pakiety bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet (USG piersi) oraz mężczyzn (USG gruczołu krokowego i badanie PSA).
Nabór na badania profilaktyczne ogłaszany będzie przez media związane z wydawnictwem Burda PL. Zachęcamy do śledzenia prasy oraz publikacji on-line.
Zapraszamy na dziad.com.pl oraz anclara.pl