Powiększanie penisa

O tym zabiegu krążą legendy. Boli czy nie boli? Jest skuteczny, a może to tylko tani chwyt marketingowy, który pozwala przyciągnąć mężczyzn marzących o dużym penisie?

Odpowiadamy: powiększanie penisa to najlepszy sposób na poprawę wyglądu męskiego narządu płciowego. W klinice Anclara zachowujemy wszystkie środki ostrożności i dyskrecji – mówi lekarz Mateusz Kamiński, specjalista urolog.

Wskazanie do zabiegu

Pierwszym, najważniejszym wskazaniem do wykonania zabiegu, jest niskim poziom zadowolenia z wyglądu prącia. Oczywiście to bardzo subiektywne, ale rozmiar, grubość penisa, wpływa na samopoczucie mężczyzn, a przede wszystkim na ich pewność siebie.

Kolejnym czynnikiem motywującym do powiększania penisa jest brak satysfakcji seksualnej. Podczas konsultacji z naszym urologiem pacjent opowiada więc o swoich motywacjach. Doktor opisuje przebieg zabiegu oraz możliwe do uzyskania efekty.

Przed wykonaniem zabiegu ważne jest, by poddać się depilacji okolic intymnych, co umożliwi właściwą dezynfekcję.

Czas trwania i metoda zabiegu

Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem (lipotransfer) trwa maksymalnie 120 minut. Tłuszcz pobierany jest np. z podbrzusza pacjenta po wcześniejszym nasączeniu tkanki specjalnym roztworem znieczulającym.

Do pobierania tkanki tłuszczowej stosujemy sprawdzone i bezpieczne metody, które zapewniają przeszczepienie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych.

Lekarz łączy tkankę tłuszczową z osoczem bogato płytkowym, co korzystnie wpływa na żywotność adipocytów (komórek tłuszczowych). Co ważne – lipotransfer pozwala na przeniesieniu wraz z komórkami tłuszczowymi komórek macierzystych. Tłuszcz w takiej formie wstrzykiwany jest pod skórę znieczulonego penisa penisa cienką kaniulą.

Do powiększania penisa wykorzystujemy również specjalny kwas hialuronowy – zarejestrowany do użycia w tej, specyficznej okolicy zabiegowej. W tym przypadku zabieg trwa krócej i nie pobieramy tkanki tłuszczowej. Wybór pomiędzy zastosowaniem kwasu hialuronowego i tkanki tłuszczowej omówiony zostanie na wizycie wstępnej u naszego specjalisty.

Po wykonaniu zabiegu pacjent przez godzinę pozostaje w klinice na obserwacji.

Powiększanie penisa to zabieg dający bardzo zadowalające i długotrwałe efekty. Dzięki tej metodzie można powiększyć obwód penisa o 3-4 cm, a jego długość o 1 cm.

W zależności od tego czy wykorzystamy kwas hialuronowy czy komórki tłuszczowe zabieg pozwala na utrzymanie efektów nawet do 2 lat. Rekonwalescencja trwa od 2-3 tygodni. W tym czasie należy unikać stosunku. Zakazany jest także wysiłek fizyczny.

Dlaczego mężczyźni decydują się na zabieg powiększania penisa?

Powiększanie penisa to zabieg chirurgiczny i kosmetyczny, na który każdego roku decyduje się coraz większa grupa mężczyzn. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu operacja ma za zadanie powiększenie penisa. Powodów, dla których wiele osób decyduje się na powiększenie penisa jest całe mnóstwo. Z jednej strony przemawiają za tym aspekty zdrowotne, z drugiej natomiast – powiększenie penisa wpływa na lepsze samopoczucie oraz kondycję psychiczną mężczyzny.

Jedno jest pewne – zabieg powiększania penisa powinien być przeprowadzany przy użyciu właściwej metody i wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Jak przebiega zabieg polegający na powiększeniu penisa?

Tego rodzaju zabieg powiększania penisa może przyjąć różne formy. Z jednej strony do powiększenia penisa może dojść poprzez podanie kwasu hialuronowego (wstrzykniętego bezpośrednio do prącia). Powiększenie penisa może też polegać na pogrubieniu jego obwodu za pomocą tłuszczu własnego. Innymi znanymi zabiegami mającymi na celu powiększanie penisów jest wydłużenie prącia za pomocą przecięcia więzadła wieszadłowego.

Wszelkie zalecenia przed zabiegowe oraz pozabiegowe omówi z Tobą nasz urolog – lek. Mateusz Kamiński.

Jeśli masz pytania napisz do nas na info@anclra.pl

Zapraszamy